Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare9 ani pe piață

ADI & RAULA ROUTE SRL

CUI 36933116J10/56/2017

PIERSICULUI, Sat Stăncești, Comuna Vadu Pașii, Buzău

În 2025: cifra de afaceri 849 mii lei, profit net 157 mii lei, 2 angajați.

Despre ADI & RAULA ROUTE SRL

ADI & RAULA ROUTE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 ianuarie 2017 cu numărul J10/56/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 36933116, cu sediul în Stăncești (com. Vadu Pașii), județul Buzău. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 849 mii lei (-22% față de 2024), un profit net de 157 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 834 mii lei la 849 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 februarie 2017 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
36933116
Nr. Registrul Comerțului
J10/56/2017
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
19 ianuarie 2017
EUID
ROONRC.J10/56/2017
Cod poștal
127656

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 17.02.2017

TVA la încasare
Da

din 01.04.2021

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
03.11.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
849 mii lei

-22% față de 2024

Profit net
157 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
157 mii lei
Datorii
193 mii lei
Active totale
350 mii lei
Marjă netă
18,4%
Cifră / angajat
424 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 55% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2017: cifra de afaceri 448.834 lei; profit net 125.106 lei20172018: cifra de afaceri 822.598 lei; profit net 209.787 lei20182019: cifra de afaceri 245.690 lei; pierdere netă 112.946 lei20192020: cifra de afaceri 440.392 lei; profit net 5.900 lei20202021: cifra de afaceri 834.453 lei; profit net 23.369 lei20212022: cifra de afaceri 720.476 lei; pierdere netă 41.819 lei20222023: cifra de afaceri 1.093.805 lei; profit net 66.705 lei20232024: cifra de afaceri 1.092.610 lei; profit net 124.911 lei20242025: cifra de afaceri 848.694 lei; profit net 156.557 lei2025
Indicator (lei)201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă449 mii823 mii246 mii440 mii834 mii720 mii1,1 mil1,1 mil849 mii
Venituri totale449 mii824 mii247 mii441 mii835 mii721 mii1,1 mil1,1 mil849 mii
Cheltuieli totale319 mii605 mii357 mii431 mii803 mii755 mii1 mil940 mii671 mii
Profit / pierdere brută130 mii218 mii-110 mii10 mii32 mii-35 mii77 mii152 mii177 mii
Profit / pierdere netă125 mii210 mii-113 mii5.90023 mii-42 mii67 mii125 mii157 mii
Număr mediu de angajați244343442
Active imobilizate134 mii128 mii97 mii143 mii92 mii63 mii57 mii41 mii21 mii
Active circulante61 mii220 mii132 mii235 mii230 mii205 mii190 mii214 mii329 mii
din care stocuri———35 mii15 mii15 mii05240
creanțe37 mii20 mii76 mii161 mii155 mii185 mii188 mii173 mii286 mii
casa și conturi la bănci24 mii200 mii56 mii39 mii60 mii5.4992.73740 mii43 mii
Datorii70 mii13 mii7.219150 mii134 mii122 mii111 mii129 mii193 mii
Capitaluri proprii125 mii335 mii222 mii228 mii188 mii146 mii136 mii125 mii157 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Buzău

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 31.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre ADI & RAULA ROUTE SRL

Care este CUI-ul firmei ADI & RAULA ROUTE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ADI & RAULA ROUTE SRL este 36933116, iar codul de TVA este RO36933116. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J10/56/2017, iar codul EUID este ROONRC.J10/56/2017.

Unde are sediul ADI & RAULA ROUTE SRL?

Sediul social al firmei ADI & RAULA ROUTE SRL este în PIERSICULUI, Sat Stăncești, Comuna Vadu Pașii, Buzău, Stăncești (com. Vadu Pașii), județul Buzău, cod poștal 127656, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ADI & RAULA ROUTE SRL?

Activitatea principală a firmei ADI & RAULA ROUTE SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.

Când a fost înființată ADI & RAULA ROUTE SRL?

ADI & RAULA ROUTE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 ianuarie 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ADI & RAULA ROUTE SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ADI & RAULA ROUTE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Stăncești (com. Vadu Pașii) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are ADI & RAULA ROUTE SRL?

În 2025, ADI & RAULA ROUTE SRL a raportat o cifră de afaceri de 849 mii lei și un profit net de 157 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ADI & RAULA ROUTE SRL plătitoare de TVA?

Da. ADI & RAULA ROUTE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 februarie 2017 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 noiembrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/36933116

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează