ADI & NICOL SRL
Str. DIMITRIE ANGHEL, Municipiul Sibiu, Sibiu
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, pierdere netă 135 mii lei, 11 angajați.
Despre ADI & NICOL SRL
ADI & NICOL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2003 cu numărul J2003000412321 și codul unic de înregistrare (CUI) 15346518, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5611). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (-25% față de 2024), o pierdere netă de 135 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,3 mil lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 15346518
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000412321
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 aprilie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000412321
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 22.10.2026
din 01.02.2007
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,8 mil lei
- Pierdere netă
- 135 mii lei
- Angajați (medie)
- 11
- Capitaluri proprii
- 710 mii lei
- Datorii
- 521 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- -7,5%
- Cifră / angajat
- 164 mii lei
-25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 755 mii | 855 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 913 mii | 1,3 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 1,8 mil |
| Venituri totale | 755 mii | 860 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 947 mii | 1,5 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 1,8 mil |
| Cheltuieli totale | 578 mii | 847 mii | 1 mil | 1,2 mil | 808 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2 mil |
| Profit / pierdere brută | 177 mii | 14 mii | 82 mii | 101 mii | 139 mii | 339 mii | 684 mii | 395 mii | 529 mii | -135 mii |
| Profit / pierdere netă | 161 mii | -5.665 | 71 mii | 90 mii | 133 mii | 330 mii | 664 mii | 373 mii | 472 mii | -135 mii |
| Număr mediu de angajați | 12 | 12 | 11 | 12 | 12 | 11 | 12 | 13 | 12 | 11 |
| Active imobilizate | 74 mii | 60 mii | 43 mii | 838 mii | 853 mii | 859 mii | 977 mii | 936 mii | 893 mii | 838 mii |
| Active circulante | 133 mii | 111 mii | 332 mii | 376 mii | 643 mii | 606 mii | 852 mii | 322 mii | 707 mii | 396 mii |
| din care stocuri | 7.113 | 11 mii | 5.290 | 28 mii | 37 mii | 3.103 | 6.638 | 4.745 | 3.987 | 8.518 |
| creanțe | 27 mii | 79 mii | 257 mii | 340 mii | 386 mii | 567 mii | 519 mii | 156 mii | 523 mii | 345 mii |
| casa și conturi la bănci | 98 mii | 22 mii | 69 mii | 7.924 | 220 mii | 36 mii | 326 mii | 161 mii | 180 mii | 43 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | 394 | 2.404 |
| Datorii | 216 mii | 187 mii | 319 mii | 1,1 mil | 1 mil | 856 mii | 947 mii | 882 mii | 750 mii | 521 mii |
| Venituri în avans | 0 | 0 | — | — | 189 mii | — | — | 2.563 | 5.268 | 6.097 |
| Capitaluri proprii | -10 mii | -16 mii | 55 mii | 146 mii | 278 mii | 609 mii | 882 mii | 373 mii | 845 mii | 710 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Sibiu
- KALISIA INCENTRO S.R.L. · Mediaș1,9 mil lei · 10 ang.
- GASTRO RAMA SRL · Sibiu1,9 mil lei · 10 ang.
- RICH URBAN FOOD S.R.L. · Sibiu1,9 mil lei · 8 ang.
- ANDRA SIBTURISM SRL · Sibiu1,8 mil lei · 18 ang.
- COSTINA RESTAURANT SRL · Sibiu1,8 mil lei · 12 ang.
- CONVIVIUM ART S.R.L. · Marpod1,8 mil lei · 8 ang.
- M-V-M FOREVER DRIVE S.R.L. · Șelimbăr1,7 mil lei · 5 ang.
- AXXA ADVERTISING SRL · Sibiu1,7 mil lei · 11 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2326/85/2021/a3006.10.2026
acţiune în anularea hotărârii adunării creditorilor
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 2326/85/202115.09.2021
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5611 – Restaurante
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre ADI & NICOL SRL
Care este CUI-ul firmei ADI & NICOL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ADI & NICOL SRL este 15346518, iar codul de TVA este RO15346518. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000412321, iar codul EUID este ROONRC.J2003000412321.
Unde are sediul ADI & NICOL SRL?
Sediul social al firmei ADI & NICOL SRL este în Str. DIMITRIE ANGHEL, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ADI & NICOL SRL?
Activitatea principală a firmei ADI & NICOL SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ADI & NICOL SRL?
ADI & NICOL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ADI & NICOL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0269 *** 188). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ADI & NICOL SRL?
În 2025, ADI & NICOL SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și o pierdere netă de 135 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ADI & NICOL SRL plătitoare de TVA?
Da. ADI & NICOL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 22 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/15346518API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.