ADI METALCOLECT SRL
Str. ȘANTIERULUI, Municipiul Buzău, Buzău
În 2025: cifra de afaceri 439 mii lei, pierdere netă 44 mii lei, 1 angajați.
Despre ADI METALCOLECT SRL
ADI METALCOLECT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 aprilie 2009 cu numărul J2009000332104 și codul unic de înregistrare (CUI) 25422337, cu sediul în Buzău, județul Buzău. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor” (cod CAEN 4687). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 439 mii lei (-10% față de 2024), o pierdere netă de 44 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 389 mii lei la 439 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2010 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 25422337
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000332104
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 aprilie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000332104
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.07.2010
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 439 mii lei
- Pierdere netă
- 44 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 57 mii lei
- Datorii
- 172 mii lei
- Active totale
- 228 mii lei
- Marjă netă
- -10%
- Cifră / angajat
- 439 mii lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 80 mii | 133 mii | 188 mii | 171 mii | 93 mii | 389 mii | 930 mii | 233 mii | 487 mii | 439 mii |
| Venituri totale | 80 mii | 133 mii | 188 mii | 171 mii | 93 mii | 389 mii | 930 mii | 233 mii | 487 mii | 451 mii |
| Cheltuieli totale | 78 mii | 132 mii | 171 mii | 181 mii | 91 mii | 309 mii | 682 mii | 215 mii | 462 mii | 490 mii |
| Profit / pierdere brută | 1.840 | 875 | 18 mii | -9.736 | 2.033 | 80 mii | 247 mii | 18 mii | 25 mii | -40 mii |
| Profit / pierdere netă | -338 | -399 | 16 mii | -11 mii | 1.099 | 76 mii | 238 mii | 16 mii | 19 mii | -44 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 0 | — | — | — | — | — | — | 30 mii | 196 mii | 145 mii |
| Active circulante | 10 mii | 8.555 | 24 mii | 16 mii | 16 mii | 58 mii | 274 mii | 78 mii | 72 mii | 83 mii |
| din care stocuri | 795 | 127 | 4.756 | 4.777 | 4.978 | 328 | 69 mii | 50 mii | 31 mii | 10 mii |
| creanțe | 8.548 | 19 | 517 | 1.943 | 2.023 | 25 mii | 116 mii | 7.649 | 12 mii | 15 mii |
| casa și conturi la bănci | 945 | 8.409 | 19 mii | 8.957 | 9.387 | 33 mii | 89 mii | 20 mii | 28 mii | 58 mii |
| Datorii | 65 mii | 64 mii | 64 mii | 67 mii | 66 mii | 31 mii | 35 mii | 3.993 | 167 mii | 172 mii |
| Capitaluri proprii | -55 mii | -55 mii | -39 mii | -51 mii | -50 mii | 27 mii | 239 mii | 103 mii | 101 mii | 57 mii |
| din care capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 18 în județul Buzău și locul 242 din 376 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4687 – Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor.
Firme similare din județul Buzău
- MAT-GNI 67 SRL · Mătești (com. Săpoca)762 mii lei · 7 ang.
- FUSION PLAST AND TECHNIK SRL · Zilișteanca (com. Poșta Cîlnău)510 mii lei · 2 ang.
- MONO COMPACT VPR S.R.L. · Căpățînești (com. Mărăcineni)350 mii lei · 1 ang.
- LOGI ASCAR SRL · Buzău120 mii lei · 1 ang.
- AUTO DENIS SRL · Gura Câlnăului (com. Vadu Pașii)116 mii lei · 2 ang.
- AUTO DEZMEMBRĂRI NELU LIMPEZIȘ SRL · Limpeziș (com. Movila Banului)109 mii lei · 1 ang.
- REAL CONCEPT INDUSTRY SRL · Gura Bâscei (com. Cislău)102 mii lei · 0 ang.
- VARIANTA SERVICES SRL · Buzău63 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4687 – Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
Întrebări frecvente despre ADI METALCOLECT SRL
Care este CUI-ul firmei ADI METALCOLECT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ADI METALCOLECT SRL este 25422337, iar codul de TVA este RO25422337. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000332104, iar codul EUID este ROONRC.J2009000332104.
Unde are sediul ADI METALCOLECT SRL?
Sediul social al firmei ADI METALCOLECT SRL este în Str. ȘANTIERULUI, Municipiul Buzău, Buzău, județul Buzău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ADI METALCOLECT SRL?
Activitatea principală a firmei ADI METALCOLECT SRL este „Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor”, cod CAEN 4687. În Registrul Comerțului are autorizate în total 25 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ADI METALCOLECT SRL?
ADI METALCOLECT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 aprilie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ADI METALCOLECT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0762 *** 621). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ADI METALCOLECT SRL?
În 2025, ADI METALCOLECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 439 mii lei și o pierdere netă de 44 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ADI METALCOLECT SRL plătitoare de TVA?
Da. ADI METALCOLECT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2010 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.