ADGIAN CONSTRUCT SRL
Linia de Centură, bl. Q23, sc. A, et. 1, ap. 101, Sat Ștefăneștii De Jos, Comuna Ștefăneștii De Jos, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 4,8 mil lei, profit net 888 mii lei, 7 angajați.
Despre ADGIAN CONSTRUCT SRL
ADGIAN CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2017 cu numărul J2017001309401 și codul unic de înregistrare (CUI) 37015620, cu sediul în Ștefăneștii De Jos, județul Ilfov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,8 mil lei (+67% față de 2024), un profit net de 888 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,2 mil lei la 4,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 martie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 37015620
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017001309401
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 februarie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017001309401
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 15.03.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,8 mil lei
- Profit net
- 888 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 889 mii lei
- Datorii
- 988 mii lei
- Active totale
- 1,9 mil lei
- Marjă netă
- 18,7%
- Cifră / angajat
- 679 mii lei
+67% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 53% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 927 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 2,6 mil | 1,8 mil | 2,9 mil | 4,8 mil |
| Venituri totale | 927 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 2,6 mil | 1,9 mil | 3 mil | 4,8 mil |
| Cheltuieli totale | 324 mii | 490 mii | 1,1 mil | 564 mii | 677 mii | 1,2 mil | 1 mil | 2,6 mil | 3,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 603 mii | 856 mii | 556 mii | 647 mii | 503 mii | 1,4 mil | 880 mii | 377 mii | 1,1 mil |
| Profit / pierdere netă | 593 mii | 843 mii | 539 mii | 635 mii | 492 mii | 1,3 mil | 861 mii | 323 mii | 888 mii |
| Număr mediu de angajați | 17 | 14 | 14 | 5 | 22 | 12 | 11 | 11 | 7 |
| Active imobilizate | 826 | 94 mii | 73 mii | 233 mii | 164 mii | 138 mii | 666 mii | 462 mii | 1 mil |
| Active circulante | 666 mii | 871 mii | 732 mii | 591 mii | 485 mii | 1,5 mil | 750 mii | 360 mii | 857 mii |
| din care stocuri | 24 mii | 56 mii | 7.451 | 21 mii | 26 mii | 0 | 0 | 11 mii | 26 mii |
| creanțe | 522 mii | 647 mii | 619 mii | 412 mii | 283 mii | 913 mii | 738 mii | 350 mii | 818 mii |
| casa și conturi la bănci | 121 mii | 169 mii | 106 mii | 158 mii | 176 mii | 595 mii | 12 mii | -449 | 13 mii |
| Datorii | 74 mii | 122 mii | 265 mii | 189 mii | 157 mii | 316 mii | 556 mii | 499 mii | 988 mii |
| Capitaluri proprii | 593 mii | 843 mii | 540 mii | 636 mii | 492 mii | 1,3 mil | 861 mii | 323 mii | 889 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 168 din 1.161 în județul Ilfov și locul 2.252 din 19.582 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Ilfov
- IDEAL HOUSE CONSTRUCT S.R.L. · Popești Leordeni4,9 mil lei · 1 ang.
- FENSTRAL START CONSTRUCT SRL · Afumați4,8 mil lei · 0 ang.
- CAPITAL MAINTENANCE S.R.L. · Glina4,8 mil lei · 9 ang.
- MAN CONSTRUCT & CO SRL · Tamași (com. Corbeanca)4,8 mil lei · 0 ang.
- IVON PROPERTY SRL · Voluntari4,8 mil lei · 3 ang.
- CREATIVE MAKER SRL · Chitila4,7 mil lei · 14 ang.
- MAS INSIGHT S.R.L. · Popești Leordeni4,7 mil lei · 1 ang.
- BETA CONSULT INVEST IL SRL · Popești Leordeni4,7 mil lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7413 Activități de design de interior
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre ADGIAN CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei ADGIAN CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ADGIAN CONSTRUCT SRL este 37015620, iar codul de TVA este RO37015620. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017001309401, iar codul EUID este ROONRC.J2017001309401.
Unde are sediul ADGIAN CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei ADGIAN CONSTRUCT SRL este în Linia de Centură, bl. Q23, sc. A, et. 1, ap. 101, Sat Ștefăneștii De Jos, Comuna Ștefăneștii De Jos, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ADGIAN CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei ADGIAN CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 55 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ADGIAN CONSTRUCT SRL?
ADGIAN CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ADGIAN CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ADGIAN CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Ștefăneștii De Jos sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ADGIAN CONSTRUCT SRL?
În 2025, ADGIAN CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,8 mil lei și un profit net de 888 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ADGIAN CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. ADGIAN CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 martie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.