ADFERGEN COMP SRL
NICOLAE BĂLCESCU, Municipiul Medgidia, Constanța
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 16,4 mil lei, profit net 1 mil lei, 22 angajați.
Despre ADFERGEN COMP SRL
ADFERGEN COMP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 februarie 2012 cu numărul J2012000279131 și codul unic de înregistrare (CUI) 29750175, cu sediul în Medgidia, județul Constanța. Activitatea principală este „Fabricarea betonului” (cod CAEN 2363). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 16,4 mil lei (-25% față de 2024), un profit net de 1 mil lei și 22 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 11,3 mil lei la 16,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 martie 2012.
Date de identificare
- CUI
- 29750175
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000279131
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 februarie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000279131
- Cod poștal
- 905600
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 28.03.2012
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 16,4 mil lei
- Profit net
- 1 mil lei
- Angajați (medie)
- 22
- Capitaluri proprii
- 5,3 mil lei
- Datorii
- 5,5 mil lei
- Active totale
- 10,8 mil lei
- Marjă netă
- 6,3%
- Cifră / angajat
- 745 mii lei
-25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,6 mil | 3,7 mil | 5 mil | 8,2 mil | 15,4 mil | 11,3 mil | 11,1 mil | 10,2 mil | 21,8 mil | 16,4 mil |
| Venituri totale | 2,6 mil | 3,8 mil | 5,7 mil | 8,7 mil | 15,5 mil | 11,9 mil | 11,1 mil | 10,4 mil | 22 mil | 16,8 mil |
| Cheltuieli totale | 2,1 mil | 3,3 mil | 5,2 mil | 5,6 mil | 14,1 mil | 11,6 mil | 10,3 mil | 9,4 mil | 19,9 mil | 15,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 576 mii | 489 mii | 511 mii | 3 mil | 1,4 mil | 312 mii | 822 mii | 973 mii | 2,1 mil | 1,3 mil |
| Profit / pierdere netă | 485 mii | 398 mii | 441 mii | 2,7 mil | 1,1 mil | 143 mii | 668 mii | 784 mii | 1,8 mil | 1 mil |
| Număr mediu de angajați | 6 | 11 | 19 | 23 | 23 | 24 | 19 | 19 | 22 | 22 |
| Active imobilizate | 574 mii | 895 mii | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2 mil | 2,3 mil | 3,3 mil | 6 mil | 6,1 mil |
| Active circulante | 1 mil | 547 mii | 1,2 mil | 5,6 mil | 3,5 mil | 2,8 mil | 4 mil | 3,8 mil | 4 mil | 4,7 mil |
| din care stocuri | 84 mii | 113 mii | 220 mii | 3,4 mil | 643 mii | 428 mii | 291 mii | 790 mii | 459 mii | 2,2 mil |
| creanțe | 419 mii | 211 mii | 877 mii | 1,8 mil | 2,6 mil | 1,6 mil | 3,2 mil | 2 mil | 3,5 mil | 2,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 501 mii | 223 mii | 56 mii | 397 mii | 285 mii | 812 mii | 470 mii | 1 mil | 31 mii | 67 mii |
| Cheltuieli în avans | 7.901 | 7.274 | 373 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 859 mii | 791 mii | 1,6 mil | 3,6 mil | 2,4 mil | 3,6 mil | 4,4 mil | 4,7 mil | 5,7 mil | 5,5 mil |
| Provizioane | 53 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii |
| Capitaluri proprii | 674 mii | 630 mii | 996 mii | 3,7 mil | 3,2 mil | 1,2 mil | 1,9 mil | 2,4 mil | 4,3 mil | 5,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 11 în județul Constanța și locul 58 din 261 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2363 – Fabricarea betonului.
Firme similare din județul Constanța
- ALMA CREATIVE CONSTRUCT SRL · Constanța28,8 mil lei · 35 ang.
- SISTEME RUTIERE INTEGRATE SRL · Corbu22,5 mil lei · 31 ang.
- TEHNO CONSTRUCT SRL · Constanța20,3 mil lei · 30 ang.
- REPEC SRL · Ovidiu15,8 mil lei · 22 ang.
- CONSULTING & CONSTRUCTION INVESTMENTS S.A. · Constanța13 mil lei · 40 ang.
- SEGA CRAFT S.R.L. · Ovidiu491 mii lei · 1 ang.
- COMCM SA · Constanța376 mii lei · 1 ang.
- BASCONSLUX ROM SRL · Constanța148 mii lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 32 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 9996/3/202617.03.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestatia debitorului contra cererilor introductive ale creditorilor pentru începerea procedurii
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 54/256/202609.01.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Medgidia · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 55/256/202609.01.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Medgidia · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 4047/256/202524.12.2025
întoarcere executare ds.exec.14/2024 al BEJ Bogdan Ionică
Judecătoria Babadag · Fond · Civil · calitate: Intimat
- 2966/118/202519.06.2025
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 8196/118/2023/a712.05.2025
procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni OBIECTIUNI LA RAPORTUL DE EVALUARE - LEGEA 85/2014
Curtea de Apel Constanta · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 8196/118/2023/a609.05.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată OBIECTIUNI LA RAPORTUL DE EVALUARE - LEGEA 85/2014
Curtea de Apel Constanta · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 9412/256/202430.04.2025
actiune in raspundere contractuala
Judecătoria Babadag · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 4047/256/202530.04.2025
întoarcere executare ds.exec.14/2024 al BEJ Bogdan Ionică
Judecătoria Medgidia · Fond · Civil · calitate: Intimat
- 8196/118/2023/a706.03.2025
alte cereri obiectiuni la raportul de evaluare
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Pârât Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2363 – Fabricarea betonului
- 2363 Fabricarea betonului
- 2364 Fabricarea mortarului
- 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre ADFERGEN COMP SRL
Care este CUI-ul firmei ADFERGEN COMP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ADFERGEN COMP SRL este 29750175, iar codul de TVA este RO29750175. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000279131, iar codul EUID este ROONRC.J2012000279131.
Unde are sediul ADFERGEN COMP SRL?
Sediul social al firmei ADFERGEN COMP SRL este în NICOLAE BĂLCESCU, Municipiul Medgidia, Constanța, județul Constanța, cod poștal 905600, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ADFERGEN COMP SRL?
Activitatea principală a firmei ADFERGEN COMP SRL este „Fabricarea betonului”, cod CAEN 2363. În Registrul Comerțului are autorizate în total 25 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ADFERGEN COMP SRL?
ADFERGEN COMP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 februarie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ADFERGEN COMP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0765 *** 982). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ADFERGEN COMP SRL?
În 2025, ADFERGEN COMP SRL a raportat o cifră de afaceri de 16,4 mil lei și un profit net de 1 mil lei, cu 22 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ADFERGEN COMP SRL plătitoare de TVA?
Da. ADFERGEN COMP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 martie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.