ADENA TRANS SRL
Loc. Cerghid, Oraș Ungheni, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 527 mii lei, pierdere netă 126 mii lei, 3 angajați.
Despre ADENA TRANS SRL
ADENA TRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 mai 2011 cu numărul J26/519/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28423582, cu sediul în Cerghid (oraș Ungheni), județul Mureș. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 527 mii lei (+10% față de 2024), o pierdere netă de 126 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 149 mii lei la 527 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 mai 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 28423582
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/519/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 mai 2011
- EUID
- ROONRC.J26/519/2011
- Cod poștal
- 547606
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 17.05.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 527 mii lei
- Pierdere netă
- 126 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -410 mii lei
- Datorii
- 480 mii lei
- Active totale
- 70 mii lei
- Marjă netă
- -23,9%
- Cifră / angajat
- 176 mii lei
+10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (686%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 76 mii | 61 mii | 51 mii | 61 mii | 119 mii | 149 mii | 346 mii | 539 mii | 480 mii | 527 mii |
| Venituri totale | 76 mii | 61 mii | 51 mii | 61 mii | 119 mii | 149 mii | 346 mii | 539 mii | 480 mii | 527 mii |
| Cheltuieli totale | 71 mii | 85 mii | 55 mii | 58 mii | 105 mii | 173 mii | 341 mii | 707 mii | 512 mii | 642 mii |
| Profit / pierdere brută | 4.904 | -25 mii | -4.022 | 2.437 | 15 mii | -25 mii | 5.765 | -168 mii | -32 mii | -115 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.625 | -26 mii | -5.564 | 617 | 11 mii | -27 mii | 2.302 | -173 mii | -41 mii | -126 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | — | — | 1 | 1 | 2 | 4 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | 1.667 | 13 mii | 11 mii | 6.337 |
| Active circulante | 16 mii | 11 mii | 9.967 | 43 mii | 23 mii | 49 mii | 120 mii | 115 mii | 79 mii | 60 mii |
| din care stocuri | 231 | 275 | 210 | 398 | 276 | 698 | — | — | — | — |
| creanțe | 10 mii | 9.607 | 9.623 | 19 mii | 19 mii | 41 mii | 88 mii | 91 mii | 42 mii | 52 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.480 | 1.580 | 134 | 23 mii | 4.388 | 6.983 | 32 mii | 24 mii | 37 mii | 8.378 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 197 | 1.083 | 3.837 | 6.109 | 1.056 | 3.448 |
| Datorii | 41 mii | 63 mii | 67 mii | 99 mii | 68 mii | 122 mii | 195 mii | 376 mii | 375 mii | 480 mii |
| Capitaluri proprii | -25 mii | -51 mii | -57 mii | -56 mii | -45 mii | -72 mii | -70 mii | -243 mii | -284 mii | -410 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 363 din 788 în județul Mureș și locul 14.991 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Mureș
- RMT KAYRANY S.R.L. · Nazna (com. Sâncraiu De Mureș)535 mii lei · 3 ang.
- STEFANTIASOF TRANS S.R.L. · Cozma534 mii lei · 2 ang.
- MATIFLOR SRL · Ibănești-Pădure (com. Ibănești)532 mii lei · 2 ang.
- GSC POL S.R.L. · Oroiu (com. Band)527 mii lei · 1 ang.
- HUNLAND TRANSPORT S.R.L. · Târnăveni525 mii lei · 5 ang.
- ISLETRANS EXPRESS SRL · Târnăveni521 mii lei · 2 ang.
- ADEBRIA TRANS SRL · Iernut520 mii lei · 1 ang.
- STARKE L & L SRL · Cerghizel (oraș Ungheni)519 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre ADENA TRANS SRL
Care este CUI-ul firmei ADENA TRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ADENA TRANS SRL este 28423582, iar codul de TVA este RO28423582. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/519/2011, iar codul EUID este ROONRC.J26/519/2011.
Unde are sediul ADENA TRANS SRL?
Sediul social al firmei ADENA TRANS SRL este în Loc. Cerghid, Oraș Ungheni, Mureș, Cerghid (oraș Ungheni), județul Mureș, cod poștal 547606, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ADENA TRANS SRL?
Activitatea principală a firmei ADENA TRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată ADENA TRANS SRL?
ADENA TRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 mai 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ADENA TRANS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ADENA TRANS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cerghid (oraș Ungheni) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ADENA TRANS SRL?
În 2025, ADENA TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 527 mii lei și o pierdere netă de 126 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ADENA TRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. ADENA TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 mai 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.