Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA7 ani pe piață

ADASAN CONSTRUCT S.R.L.

CUI 41265692J2019002471123

ȘOIMENI, Sat Șoimeni, Comuna Vultureni, Cluj

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 300 mii lei, profit net 162 mii lei, 1 angajați.

Despre ADASAN CONSTRUCT S.R.L.

ADASAN CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2019 cu numărul J2019002471123 și codul unic de înregistrare (CUI) 41265692, cu sediul în Șoimeni (com. Vultureni), județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 300 mii lei (+2% față de 2024), un profit net de 162 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 295 mii lei la 300 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
41265692
Nr. Registrul Comerțului
J2019002471123
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 iunie 2019
EUID
ROONRC.J2019002471123
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
300 mii lei

+2% față de 2024

Profit net
162 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
161 mii lei
Datorii
109 mii lei
Active totale
269 mii lei
Marjă netă
54,2%
Cifră / angajat
300 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 40% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii2019: cifra de afaceri 199.141 lei; profit net 60.504 lei20192020: cifra de afaceri 284.409 lei; profit net 102.844 lei20202021: cifra de afaceri 295.498 lei; pierdere netă 11.285 lei20212022: cifra de afaceri 299.103 lei; profit net 3.892 lei20222023: cifra de afaceri 299.940 lei; profit net 1.569 lei20232024: cifra de afaceri 294.807 lei; profit net 3.969 lei20242025: cifra de afaceri 299.866 lei; profit net 162.453 lei2025
Indicator (lei)2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă199 mii284 mii295 mii299 mii300 mii295 mii300 mii
Venituri totale199 mii290 mii300 mii300 mii301 mii295 mii308 mii
Cheltuieli totale133 mii185 mii308 mii293 mii296 mii288 mii114 mii
Profit / pierdere brută66 mii105 mii-8.3296.8834.5696.454194 mii
Profit / pierdere netă61 mii103 mii-11 mii3.8921.5693.969162 mii
Număr mediu de angajați—123211
Active imobilizate—88 mii67 mii42 mii18 mii4.0004.000
Active circulante73 mii102 mii78 mii147 mii172 mii53 mii265 mii
din care stocuri——46 mii147 mii165 mii——
creanțe1.000945114.08128 mii264 mii
casa și conturi la bănci72 mii101 mii32 mii982.52625 mii520
Cheltuieli în avans—63069080——650
Datorii13 mii83 mii156 mii197 mii196 mii59 mii109 mii
Venituri în avans—4.186—————
Capitaluri proprii61 mii103 mii-11 mii-7.153-5.584-1.616161 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 533 din 970 în județul Cluj și locul 11.028 din 19.571 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Întrebări frecvente despre ADASAN CONSTRUCT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei ADASAN CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ADASAN CONSTRUCT S.R.L. este 41265692. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019002471123, iar codul EUID este ROONRC.J2019002471123.

Unde are sediul ADASAN CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social al firmei ADASAN CONSTRUCT S.R.L. este în ȘOIMENI, Sat Șoimeni, Comuna Vultureni, Cluj, Șoimeni (com. Vultureni), județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ADASAN CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei ADASAN CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ADASAN CONSTRUCT S.R.L.?

ADASAN CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2019, deci are 7 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ADASAN CONSTRUCT S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ADASAN CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Șoimeni (com. Vultureni) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are ADASAN CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, ADASAN CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 300 mii lei și un profit net de 162 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ADASAN CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, ADASAN CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează