ACUSTO CONSTRUCT SRL
SĂNDULEȘTI, Sat Săndulești, Comuna Săndulești, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 4,9 mil lei, pierdere netă 212 mii lei, 5 angajați.
Despre ACUSTO CONSTRUCT SRL
ACUSTO CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 2017 cu numărul J2017003434121 și codul unic de înregistrare (CUI) 37718124, cu sediul în Săndulești, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,9 mil lei (+72% față de 2024), o pierdere netă de 212 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 43 mii lei la 4,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023.
Date de identificare
- CUI
- 37718124
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017003434121
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017003434121
- Cod poștal
- 407500
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.02.2023
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turda
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,9 mil lei
- Pierdere netă
- 212 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- -451 mii lei
- Datorii
- 518 mii lei
- Active totale
- 68 mii lei
- Marjă netă
- -4,4%
- Cifră / angajat
- 972 mii lei
+72% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (765%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 43 mii | 350 mii | 1,1 mil | 2,8 mil | 4,9 mil |
| Venituri totale | 77 mii | 402 mii | 1,1 mil | 2,8 mil | 4,9 mil |
| Cheltuieli totale | 162 mii | 296 mii | 1,1 mil | 3 mil | 5 mil |
| Profit / pierdere brută | -85 mii | 106 mii | 21 mii | -165 mii | -182 mii |
| Profit / pierdere netă | -86 mii | 103 mii | 12 mii | -268 mii | -212 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 8 | 9 | 9 | 5 |
| Active imobilizate | — | — | 59 mii | 41 mii | 25 mii |
| Active circulante | 819 | 44 mii | 202 mii | 7.218 | 43 mii |
| din care stocuri | — | — | 59 mii | 125 | — |
| creanțe | — | 1.382 | 16 mii | 4.719 | 8.968 |
| casa și conturi la bănci | 819 | 43 mii | 127 mii | 2.374 | 34 mii |
| Datorii | 86 mii | 27 mii | 232 mii | 287 mii | 518 mii |
| Capitaluri proprii | -86 mii | 17 mii | 29 mii | -239 mii | -451 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 107 din 975 în județul Cluj și locul 2.211 din 19.582 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Cluj
- MBS RED INVEST SRL · Cluj-Napoca4,9 mil lei · 23 ang.
- VITAL EXTREM CONSTRUCT S.R.L. · Cluj-Napoca4,9 mil lei · 9 ang.
- DACOR RESIDENCE S.R.L. · Cluj-Napoca4,9 mil lei · 1 ang.
- UNIVERSUM SIE S.R.L. · Bobâlna4,8 mil lei · 4 ang.
- STEELCORP BUILDING S.R.L. · Cluj-Napoca4,8 mil lei · 38 ang.
- EXPLORER DESIGN CONSTRUCT S.R.L. · Cluj-Napoca4,6 mil lei · 0 ang.
- ALB CONSTRUCT SRL · Huedin4,6 mil lei · 9 ang.
- STRUCTECH SRL · Cluj-Napoca4,5 mil lei · 8 ang.
Dosare în instanță
7 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 9000/328/202620.08.2026
validare poprire
Judecătoria Turda · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 5977/328/202609.06.2026
validare poprire
Judecătoria Turda · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 5978/328/202609.06.2026
validare poprire
Judecătoria Turda · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 2627/328/202619.03.2026
validare poprire
Judecătoria Turda · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 11358/189/202517.12.2025
validare poprire
Judecătoria Barlad · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 1897/328/202427.02.2024
validare poprire
Judecătoria Turda · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 3879/328/202302.05.2023
validare poprire
Judecătoria Turda · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 9313 Activități ale centrelor de fitness
Întrebări frecvente despre ACUSTO CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei ACUSTO CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ACUSTO CONSTRUCT SRL este 37718124, iar codul de TVA este RO37718124. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017003434121, iar codul EUID este ROONRC.J2017003434121.
Unde are sediul ACUSTO CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei ACUSTO CONSTRUCT SRL este în SĂNDULEȘTI, Sat Săndulești, Comuna Săndulești, Cluj, județul Cluj, cod poștal 407500, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ACUSTO CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei ACUSTO CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 41 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ACUSTO CONSTRUCT SRL?
ACUSTO CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ACUSTO CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ACUSTO CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Săndulești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ACUSTO CONSTRUCT SRL?
În 2025, ACUSTO CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,9 mil lei și o pierdere netă de 212 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ACUSTO CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. ACUSTO CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.