ACTCONSTRUCT-B SRL
MUREȘULUI, Sat Nazna, Comuna Sâncraiu De Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 7,8 mil lei, profit net 177 mii lei, 33 angajați.
Despre ACTCONSTRUCT-B SRL
ACTCONSTRUCT-B SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iulie 2012 cu numărul J2012000654262 și codul unic de înregistrare (CUI) 30406478, cu sediul în Nazna (com. Sâncraiu De Mureș), județul Mureș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,8 mil lei (+17% față de 2024), un profit net de 177 mii lei și 33 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,9 mil lei la 7,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 august 2012.
Date de identificare
- CUI
- 30406478
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000654262
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 iulie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000654262
- Cod poștal
- 547526
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 16.08.2012
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 7,8 mil lei
- Profit net
- 177 mii lei
- Angajați (medie)
- 33
- Capitaluri proprii
- 199 mii lei
- Datorii
- 2,9 mil lei
- Active totale
- 3,1 mil lei
- Marjă netă
- 2,3%
- Cifră / angajat
- 237 mii lei
+17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 94% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 10,2 mil | 2,6 mil | 12,2 mil | 9,9 mil | 3,3 mil | 4,9 mil | 7,9 mil | 7,6 mil | 6,7 mil | 7,8 mil |
| Venituri totale | 10,9 mil | 3,1 mil | 11,6 mil | 10 mil | 4,3 mil | 5,2 mil | 11 mil | 6,2 mil | 6,7 mil | 7,8 mil |
| Cheltuieli totale | 10,9 mil | 3,1 mil | 10,2 mil | 10 mil | 4,3 mil | 5,2 mil | 9 mil | 6,1 mil | 6,5 mil | 7,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 7.391 | 30 mii | 1,4 mil | 21 mii | 35 mii | 64 mii | 2 mil | 136 mii | 243 mii | 213 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.006 | 23 mii | 1,2 mil | 9.251 | 15 mii | 15 mii | 1,6 mil | 104 mii | 186 mii | 177 mii |
| Număr mediu de angajați | 34 | 36 | 37 | 39 | 38 | 37 | 38 | 38 | 36 | 33 |
| Active imobilizate | 577 mii | 326 mii | 317 mii | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 768 mii | 2 mil | 1,9 mil | 1,8 mil |
| Active circulante | 858 mii | 967 mii | 2,1 mil | 1,8 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 4,9 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,3 mil |
| din care stocuri | 609 mii | 757 mii | 324 mii | 186 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 4.649 | 49 mii | 69 mii |
| creanțe | 144 mii | 15 mii | 994 mii | 1 mil | 1 mil | 419 mii | 975 mii | 1,4 mil | 800 mii | 806 mii |
| casa și conturi la bănci | 106 mii | 196 mii | 828 mii | 550 mii | 50 mii | 380 mii | 2,4 mil | 39 mii | 398 mii | 389 mii |
| Cheltuieli în avans | 24 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii | — | 0 | 0 | 11 mii | 5.306 |
| Datorii | 1 mil | 874 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 4,1 mil | 3,1 mil | 2,9 mil | 2,9 mil |
| Capitaluri proprii | 419 mii | 442 mii | 1,3 mil | 1,1 mil | 835 mii | 850 mii | 1,6 mil | 337 mii | 229 mii | 199 mii |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 28 din 347 în județul Mureș și locul 1.517 din 19.578 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Mureș
- ATLAS COMPANY SRL · Târgu Mureș8,5 mil lei · 8 ang.
- RUCAS CONSTRUCT SRL · Gănești8,2 mil lei · 18 ang.
- LEHEL IMPEX SRL · Târgu Mureș8 mil lei · 51 ang.
- GANEX MARK CONSTRUCT S.R.L. · Reghin7,9 mil lei · 5 ang.
- ANTON METAL BAU SRL · Târgu Mureș7,4 mil lei · 21 ang.
- MATE CONSTRUCT SRL · Gănești6,9 mil lei · 43 ang.
- POLI & MER MONTAJ S.R.L. · Luduș6,8 mil lei · 30 ang.
- CTC CONSTRUCT ARDEAL SRL · Dedrad (com. Batoș)6,6 mil lei · 45 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Întrebări frecvente despre ACTCONSTRUCT-B SRL
Care este CUI-ul firmei ACTCONSTRUCT-B SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ACTCONSTRUCT-B SRL este 30406478, iar codul de TVA este RO30406478. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000654262, iar codul EUID este ROONRC.J2012000654262.
Unde are sediul ACTCONSTRUCT-B SRL?
Sediul social al firmei ACTCONSTRUCT-B SRL este în MUREȘULUI, Sat Nazna, Comuna Sâncraiu De Mureș, Mureș, Nazna (com. Sâncraiu De Mureș), județul Mureș, cod poștal 547526, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ACTCONSTRUCT-B SRL?
Activitatea principală a firmei ACTCONSTRUCT-B SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ACTCONSTRUCT-B SRL?
ACTCONSTRUCT-B SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iulie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ACTCONSTRUCT-B SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 321). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ACTCONSTRUCT-B SRL?
În 2025, ACTCONSTRUCT-B SRL a raportat o cifră de afaceri de 7,8 mil lei și un profit net de 177 mii lei, cu 33 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ACTCONSTRUCT-B SRL plătitoare de TVA?
Da. ACTCONSTRUCT-B SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 august 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.