ACTA MEDICA SRL
PIETĂȚII, Municipiul Brăila, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 402 mii lei, profit net 308 mii lei, 3 angajați.
Despre ACTA MEDICA SRL
ACTA MEDICA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 1995 cu numărul J1995001139091 și codul unic de înregistrare (CUI) 8012248, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Activități de asistență medicală specializată” (cod CAEN 8622). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 402 mii lei (-30% față de 2024), un profit net de 308 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 672 mii lei la 402 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 8012248
- Nr. Registrul Comerțului
- J1995001139091
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 decembrie 1995
- EUID
- ROONRC.J1995001139091
- Cod poștal
- 810249
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 402 mii lei
- Profit net
- 308 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 357 mii lei
- Datorii
- 512 mii lei
- Active totale
- 869 mii lei
- Marjă netă
- 76,6%
- Cifră / angajat
- 134 mii lei
-30% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 59% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 14 mii | — | 1.200 | 140 mii | 316 mii | 672 mii | 666 mii | 688 mii | 575 mii | 402 mii |
| Venituri totale | 14 mii | 0 | 1.200 | 140 mii | 317 mii | 673 mii | 666 mii | 688 mii | 590 mii | 403 mii |
| Cheltuieli totale | 16 mii | 13 mii | 12 mii | 25 mii | 39 mii | 50 mii | 69 mii | 145 mii | 68 mii | 83 mii |
| Profit / pierdere brută | -1.114 | -13 mii | -10 mii | 114 mii | 277 mii | 623 mii | 598 mii | 544 mii | 522 mii | 320 mii |
| Profit / pierdere netă | -1.548 | -13 mii | -10 mii | 113 mii | 274 mii | 616 mii | 591 mii | 537 mii | 504 mii | 308 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | — | — | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 42 mii | 42 mii | 171 mii | 173 mii | 173 mii | 188 mii | 199 mii | 369 mii | 369 mii | 369 mii |
| Active circulante | 15 mii | 17 | — | 86 mii | 255 mii | 846 mii | 688 mii | 994 mii | 1,5 mil | 501 mii |
| creanțe | 372 | 5 | — | 16 mii | — | 1.302 | — | 21 mii | — | — |
| casa și conturi la bănci | 15 mii | 12 | — | 70 mii | 255 mii | 845 mii | 688 mii | 974 mii | 1,5 mil | 501 mii |
| Datorii | 0 | 5.289 | 145 mii | 120 mii | 16 mii | 4.660 | 67 mii | 5.960 | 1,3 mil | 512 mii |
| Capitaluri proprii | 57 mii | 36 mii | 26 mii | 139 mii | 413 mii | 1 mil | 820 mii | 1,4 mil | 553 mii | 357 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 57 din 107 în județul Brăila și locul 4.992 din 12.304 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8622 – Activități de asistență medicală specializată.
Firme similare din județul Brăila
- SOUTH EAST ESTETIC S.R.L. · Brăila439 mii lei · 1 ang.
- CROCUS MARC SRL · Brăila431 mii lei · 1 ang.
- ENDOCLYN SRL · Brăila426 mii lei · 2 ang.
- MED ROBFEL SRL · Brăila419 mii lei · 3 ang.
- OFTAFOCUS S.R.L. · Brăila415 mii lei · 1 ang.
- EMOCLINIC PSIHIATRIC SRL · Brăila413 mii lei · 3 ang.
- TODERAȘCU MEDICAL S.R.L. · Movila Miresii372 mii lei · 2 ang.
- GYNECOCAM SRL · Brăila365 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8622 – Activități de asistență medicală specializată
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
Întrebări frecvente despre ACTA MEDICA SRL
Care este CUI-ul firmei ACTA MEDICA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ACTA MEDICA SRL este 8012248. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995001139091, iar codul EUID este ROONRC.J1995001139091.
Unde are sediul ACTA MEDICA SRL?
Sediul social al firmei ACTA MEDICA SRL este în PIETĂȚII, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, cod poștal 810249, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ACTA MEDICA SRL?
Activitatea principală a firmei ACTA MEDICA SRL este „Activități de asistență medicală specializată”, cod CAEN 8622.
Când a fost înființată ACTA MEDICA SRL?
ACTA MEDICA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 1995, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ACTA MEDICA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0239 *** 989). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ACTA MEDICA SRL?
În 2025, ACTA MEDICA SRL a raportat o cifră de afaceri de 402 mii lei și un profit net de 308 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ACTA MEDICA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ACTA MEDICA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.