ACMUR SRL
B-dul BASARABIA, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 241 mii lei, pierdere netă 3.245 lei, 2 angajați.
Despre ACMUR SRL
ACMUR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 martie 1991 cu numărul J1991000914402 și codul unic de înregistrare (CUI) 327887, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 241 mii lei (-5% față de 2024), o pierdere netă de 3.245 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 233 mii lei la 241 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 327887
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000914402
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 martie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000914402
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.07.1993
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 241 mii lei
- Pierdere netă
- 3.245 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 297 mii lei
- Datorii
- 55 mii lei
- Active totale
- 353 mii lei
- Marjă netă
- -1,3%
- Cifră / angajat
- 120 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 214 mii | 222 mii | 231 mii | 226 mii | 233 mii | 233 mii | 229 mii | 244 mii | 253 mii | 241 mii |
| Venituri totale | 221 mii | 226 mii | 236 mii | 240 mii | 243 mii | 231 mii | 237 mii | 252 mii | 271 mii | 250 mii |
| Cheltuieli totale | 205 mii | 224 mii | 213 mii | 250 mii | 231 mii | 225 mii | 256 mii | 241 mii | 266 mii | 250 mii |
| Profit / pierdere brută | 17 mii | 1.767 | 23 mii | -10 mii | 12 mii | 5.877 | -19 mii | 11 mii | 5.171 | -840 |
| Profit / pierdere netă | 14 mii | -493 | 21 mii | -12 mii | 9.859 | 3.702 | -21 mii | 8.855 | 2.652 | -3.245 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 20 mii | 20 mii | 19 mii | 19 mii | 19 mii | 20 mii | 19 mii | 19 mii | 19 mii | 19 mii |
| Active circulante | 319 mii | 320 mii | 346 mii | 340 mii | 344 mii | 341 mii | 320 mii | 333 mii | 343 mii | 333 mii |
| creanțe | 26 mii | 35 mii | 52 mii | 49 mii | 39 mii | 37 mii | 40 mii | 43 mii | 59 mii | 49 mii |
| casa și conturi la bănci | 27 mii | 16 mii | 20 mii | 28 mii | 49 mii | 50 mii | 26 mii | 37 mii | 283 mii | 284 mii |
| Datorii | 50 mii | 52 mii | 57 mii | 63 mii | 54 mii | 50 mii | 48 mii | 54 mii | 53 mii | 55 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 2.372 | — | — | — |
| Provizioane | — | — | — | — | 3.000 | — | — | — | 9.107 | — |
| Capitaluri proprii | 288 mii | 288 mii | 309 mii | 296 mii | 306 mii | 310 mii | 289 mii | 298 mii | 301 mii | 297 mii |
| din care capital subscris vărsat | 23 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2.031 din 3.399 în județul București și locul 7.161 din 14.557 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul București
- PROIECTE ODAE SRL · București Sector 2242 mii lei · 2 ang.
- IRIS 93 IMPEX SRL · București Sector 3242 mii lei · 0 ang.
- PASARO SRL · București Sector 3241 mii lei · 0 ang.
- H.T.H. INTERNATIONAL BUILDING MANAGEMENT SRL · București Sector 3241 mii lei · 1 ang.
- MENGHEMAR IMPEX SRL · București Sector 6241 mii lei · 1 ang.
- MAHO PROCONSULT S.R.L. · București Sector 3241 mii lei · 1 ang.
- C&G MIXT DEPOZIT S.R.L. · București Sector 3241 mii lei · 0 ang.
- CASSANDRA SOFT SRL · București Sector 5240 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 32082/3/202418.09.2024
obligaţie de a face
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre ACMUR SRL
Care este CUI-ul firmei ACMUR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ACMUR SRL este 327887, iar codul de TVA este RO327887. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000914402, iar codul EUID este ROONRC.J1991000914402.
Unde are sediul ACMUR SRL?
Sediul social al firmei ACMUR SRL este în B-dul BASARABIA, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ACMUR SRL?
Activitatea principală a firmei ACMUR SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820.
Când a fost înființată ACMUR SRL?
ACMUR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 martie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ACMUR SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ACMUR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 3 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ACMUR SRL?
În 2025, ACMUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 241 mii lei și o pierdere netă de 3.245 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ACMUR SRL plătitoare de TVA?
Da. ACMUR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.