Sari la conținut
mandat administratori expirat; funcțiune; sediu expiratNeplătitor TVAInactiv fiscal (ANAF)9 ani pe piață

ACM CAPITAL SRL

CUI 38249948J11/688/2017

GLIMBOCA, Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraș-Severin

În 2017: cifra de afaceri 6.270 lei, profit net 3.083 lei.

Despre ACM CAPITAL SRL

ACM CAPITAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 septembrie 2017 cu numărul J11/688/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 38249948, cu sediul în Glimboca, județul Caraș-Severin. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate” (cod CAEN 4741). Firma are 9 ani de la înființare. În 2017, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6.270 lei, un profit net de 3.083 lei. Nu este înregistrată în scopuri de TVA; ANAF o figurează ca contribuabil inactiv.

Date de identificare

CUI
38249948
Nr. Registrul Comerțului
J11/688/2017
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 septembrie 2017
EUID
ROONRC.J11/688/2017
Cod poștal
327220

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Da

din 22.10.2020

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
14.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Oţelu Roşu

Date financiare 2017

Cifra de afaceri
6.270 lei
Profit net
3.083 lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
3.283 lei
Datorii
3.187 lei
Active totale
6.470 lei
Marjă netă
49,2%
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Declarată inactivă fiscal de ANAF. Calcul orientativ din bilanțul 2017, nu o evaluare de credit.

Indicator (lei)2017
Cifra de afaceri netă6.270
Venituri totale6.270
Cheltuieli totale2.999
Profit / pierdere brută3.271
Profit / pierdere netă3.083
Active circulante6.470
din care stocuri5.673
casa și conturi la bănci797
Datorii3.187
Capitaluri proprii3.283
din care capital subscris vărsat200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Caraș-Severin

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4741 – Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Întrebări frecvente despre ACM CAPITAL SRL

Care este CUI-ul firmei ACM CAPITAL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ACM CAPITAL SRL este 38249948. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J11/688/2017, iar codul EUID este ROONRC.J11/688/2017.

Unde are sediul ACM CAPITAL SRL?

Sediul social al firmei ACM CAPITAL SRL este în GLIMBOCA, Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraș-Severin, județul Caraș-Severin, cod poștal 327220, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ACM CAPITAL SRL?

Activitatea principală a firmei ACM CAPITAL SRL este „Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate”, cod CAEN 4741. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ACM CAPITAL SRL?

ACM CAPITAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 septembrie 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ACM CAPITAL SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 120). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ACM CAPITAL SRL?

În 2017, ACM CAPITAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.270 lei și un profit net de 3.083 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ACM CAPITAL SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, ACM CAPITAL SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.

Explorează