ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL
Str. POMICULTORILOR, ap. 7, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 201 mii lei, profit net 101 mii lei, 2 angajați.
Despre ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL
ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 noiembrie 2011 cu numărul J26/1121/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 29344657, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 201 mii lei (-14% față de 2024), un profit net de 101 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 253 mii lei la 201 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 29344657
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/1121/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 noiembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J26/1121/2011
- Cod poștal
- 540512
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 201 mii lei
- Profit net
- 101 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 700 mii lei
- Datorii
- 200 mii lei
- Active totale
- 899 mii lei
- Marjă netă
- 50,1%
- Cifră / angajat
- 101 mii lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 22% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 140 mii | 122 mii | 70 mii | 123 mii | 103 mii | 253 mii | 287 mii | 183 mii | 234 mii | 201 mii |
| Venituri totale | 142 mii | 123 mii | 71 mii | 125 mii | 104 mii | 256 mii | 291 mii | 208 mii | 255 mii | 225 mii |
| Cheltuieli totale | 28 mii | 41 mii | 37 mii | 35 mii | 39 mii | 38 mii | 40 mii | 63 mii | 59 mii | 123 mii |
| Profit / pierdere brută | 114 mii | 82 mii | 34 mii | 89 mii | 65 mii | 218 mii | 251 mii | 146 mii | 197 mii | 103 mii |
| Profit / pierdere netă | 111 mii | 81 mii | 33 mii | 88 mii | 64 mii | 216 mii | 248 mii | 144 mii | 194 mii | 101 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 2.025 | 1.350 | 675 | 0 | — | — | — | — | 3.368 | 2.193 |
| Active circulante | 295 mii | 85 mii | 120 mii | 102 mii | 164 mii | 379 mii | 610 mii | 414 mii | 606 mii | 894 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 140 | — | 259 | 263 |
| creanțe | 100 | 12 mii | 152 | 10 mii | 12 mii | 22 mii | 25 mii | 14 mii | 75 mii | 310 mii |
| casa și conturi la bănci | 295 mii | 73 mii | 120 mii | 92 mii | 152 mii | 357 mii | 585 mii | 400 mii | 531 mii | 584 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 700 | 700 | 700 | — | 700 | 1.400 | 3.178 | 3.178 | 3.246 |
| Datorii | 187 mii | 6.216 | 6.874 | 11 mii | 7.735 | 7.579 | 351 mii | 13 mii | 14 mii | 200 mii |
| Capitaluri proprii | 111 mii | 81 mii | 114 mii | 92 mii | 156 mii | 372 mii | 260 mii | 405 mii | 599 mii | 700 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 186 din 325 în județul Mureș și locul 7.078 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul Mureș
- SZANTO MURESAN SOCIETATE ÎN NUME COLECTIV · Luduș209 mii lei · 1 ang.
- CONT CRIST SRL · Sighișoara208 mii lei · 2 ang.
- PERFORM-SIEM CONSULTING S.R.L. · Târgu Mureș206 mii lei · 1 ang.
- CONTEXPERT OLAR S.R.L. · Târgu Mureș205 mii lei · 1 ang.
- TOPCONT DOBRAU S.R.L. · Cipăieni (com. Sânger)205 mii lei · 1 ang.
- CONTABILITATE FERENCZ S.R.L. · Târgu Mureș202 mii lei · 1 ang.
- ANELI CONSULTING SRL · Luduș198 mii lei · 1 ang.
- CONIMEV SRL · Târgu Mureș195 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
Întrebări frecvente despre ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL
Care este CUI-ul firmei ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL este 29344657. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/1121/2011, iar codul EUID este ROONRC.J26/1121/2011.
Unde are sediul ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL?
Sediul social al firmei ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL este în Str. POMICULTORILOR, ap. 7, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, cod poștal 540512, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL?
Activitatea principală a firmei ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL?
ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 noiembrie 2011, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 924). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL?
În 2025, ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 201 mii lei și un profit net de 101 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Târgu Mureș
- Firme cu CAEN 6920 din județul Mureș
- CAEN 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- Top firme din județul Mureș
- Top firme cu CAEN 6920
- Firme noi din județul Mureș
- Beneficiari de fonduri din județul Mureș
- Compară ACCOUNTING PROFESIONAL SERVICES SRL cu alte firme