ACCOUNTING EXPERT SRL
Str. ECATERINA TEODOROIU, Loc. Pantelimon, Oraș Pantelimon, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 394 mii lei, profit net 162 mii lei, 1 angajați.
Despre ACCOUNTING EXPERT SRL
ACCOUNTING EXPERT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iunie 2007 cu numărul J23/1487/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21852781, cu sediul în Pantelimon, județul Ilfov. Activitatea principală este „Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe” (cod CAEN 6311). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 394 mii lei (+6% față de 2024), un profit net de 162 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 247 mii lei la 394 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 iunie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 21852781
- Nr. Registrul Comerțului
- J23/1487/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 iunie 2007
- EUID
- ROONRC.J23/1487/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 05.06.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 394 mii lei
- Profit net
- 162 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 162 mii lei
- Datorii
- 102 mii lei
- Active totale
- 265 mii lei
- Marjă netă
- 41,2%
- Cifră / angajat
- 394 mii lei
+6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 39% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 78 mii | 97 mii | 118 mii | 247 mii | 311 mii | 356 mii | 373 mii | 394 mii |
| Venituri totale | 78 mii | 100 mii | 129 mii | 249 mii | 321 mii | 356 mii | 383 mii | 399 mii |
| Cheltuieli totale | 93 mii | 105 mii | 104 mii | 106 mii | 241 mii | 274 mii | 315 mii | 231 mii |
| Profit / pierdere brută | -15 mii | -5.166 | 25 mii | 143 mii | 81 mii | 82 mii | 67 mii | 168 mii |
| Profit / pierdere netă | -16 mii | -6.168 | 23 mii | 141 mii | 78 mii | 78 mii | 63 mii | 162 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 11 mii | 71 mii | 51 mii | 37 mii | 145 mii | 119 mii | 105 mii | 98 mii |
| Active circulante | 71 mii | 58 mii | 28 mii | 72 mii | 14 mii | 102 mii | 139 mii | 167 mii |
| din care stocuri | 1.789 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 |
| creanțe | 27 mii | 31 mii | 3.796 | 50 mii | 8.244 | 67 mii | 79 mii | 130 mii |
| casa și conturi la bănci | 43 mii | 27 mii | 24 mii | 22 mii | 5.429 | 35 mii | 60 mii | 37 mii |
| Cheltuieli în avans | 4.048 | 234 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 146 mii | 195 mii | 123 mii | 44 mii | 17 mii | 143 mii | 103 mii | 102 mii |
| Capitaluri proprii | -60 mii | -67 mii | -43 mii | 66 mii | 142 mii | 79 mii | 141 mii | 162 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 16 din 97 în județul Ilfov și locul 261 din 1.544 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6311 – Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe.
Firme similare din județul Ilfov
- 8CLOUD DIGITAL SOLUTIONS S.R.L. · Tamași (com. Corbeanca)403 mii lei · 2 ang.
- ZEN CONCEPT MEDIA S.R.L. · Fundeni (com. Dobroești)390 mii lei · 0 ang.
- INNOVATIVE WEB SERVICES SRL · Voluntari382 mii lei · 1 ang.
- GEORANKER SRL · Ostratu (com. Corbeanca)381 mii lei · 1 ang.
- IPRIVACY S.R.L. · Ostratu (com. Corbeanca)374 mii lei · 1 ang.
- HELLFROZEN S.R.L. · Brănești372 mii lei · 1 ang.
- ECOMMERCE AGENCY S.R.L. · Voluntari370 mii lei · 2 ang.
- MOPS INT SOLUTIONS S.R.L. · Voluntari367 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6311 – Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre ACCOUNTING EXPERT SRL
Care este CUI-ul firmei ACCOUNTING EXPERT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ACCOUNTING EXPERT SRL este 21852781, iar codul de TVA este RO21852781. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J23/1487/2007, iar codul EUID este ROONRC.J23/1487/2007.
Unde are sediul ACCOUNTING EXPERT SRL?
Sediul social al firmei ACCOUNTING EXPERT SRL este în Str. ECATERINA TEODOROIU, Loc. Pantelimon, Oraș Pantelimon, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ACCOUNTING EXPERT SRL?
Activitatea principală a firmei ACCOUNTING EXPERT SRL este „Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe”, cod CAEN 6311.
Când a fost înființată ACCOUNTING EXPERT SRL?
ACCOUNTING EXPERT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iunie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ACCOUNTING EXPERT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 577). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ACCOUNTING EXPERT SRL?
În 2025, ACCOUNTING EXPERT SRL a raportat o cifră de afaceri de 394 mii lei și un profit net de 162 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ACCOUNTING EXPERT SRL plătitoare de TVA?
Da. ACCOUNTING EXPERT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 iunie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.