Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA29 ani pe piață

ABRAXAS SRL

CUI 9856431J04/971/1997

Str. DACIEI, Municipiul Bacău, Bacău

În 2025: cifra de afaceri 211 mii lei, profit net 6.465 lei, 1 angajați.

Despre ABRAXAS SRL

ABRAXAS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 octombrie 1997 cu numărul J04/971/1997 și codul unic de înregistrare (CUI) 9856431, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere” (cod CAEN 4644). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 211 mii lei (+19% față de 2024), un profit net de 6.465 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 422 mii lei la 211 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1997.

Date de identificare

CUI
9856431
Nr. Registrul Comerțului
J04/971/1997
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
09 octombrie 1997
EUID
ROONRC.J04/971/1997
Cod poștal
600296

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.1997

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
211 mii lei

+19% față de 2024

Profit net
6.465 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
754 mii lei
Datorii
17 mii lei
Active totale
772 mii lei
Marjă netă
3,1%
Cifră / angajat
211 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 2% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 490.607 lei; profit net 201.450 lei20162017: cifra de afaceri 385.871 lei; profit net 232.959 lei20172018: cifra de afaceri 384.415 lei; profit net 250.444 lei20182019: cifra de afaceri 492.880 lei; profit net 259.379 lei20192020: cifra de afaceri 422.244 lei; profit net 304.862 lei20202022: cifra de afaceri 248.948 lei; profit net 103.943 lei20222023: cifra de afaceri 187.419 lei; profit net 35.838 lei20232024: cifra de afaceri 177.318 lei; profit net 18.756 lei20242025: cifra de afaceri 211.200 lei; profit net 6.465 lei2025
Indicator (lei)201620172018201920202022202320242025
Cifra de afaceri netă491 mii386 mii384 mii493 mii422 mii249 mii187 mii177 mii211 mii
Venituri totale493 mii386 mii431 mii493 mii425 mii250 mii187 mii177 mii211 mii
Cheltuieli totale281 mii148 mii176 mii229 mii114 mii143 mii150 mii157 mii203 mii
Profit / pierdere brută211 mii238 mii255 mii264 mii311 mii106 mii38 mii21 mii8.577
Profit / pierdere netă201 mii233 mii250 mii259 mii305 mii104 mii36 mii19 mii6.465
Număr mediu de angajați221221111
Active imobilizate706 mii703 mii703 mii711 mii707 mii766 mii764 mii721 mii721 mii
Active circulante358 mii582 mii583 mii697 mii279 mii20 mii15 mii36 mii51 mii
din care stocuri————27 mii00029 mii
creanțe325 mii385 mii542 mii676 mii235 mii005200
casa și conturi la bănci33 mii197 mii41 mii21 mii18 mii20 mii15 mii35 mii23 mii
Datorii24 mii11 mii4.56017 mii11 mii185 mii171 mii130 mii17 mii
Capitaluri proprii1 mil1,3 mil1,3 mil1,4 mil975 mii601 mii608 mii627 mii754 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 7 din 8 în județul Bacău și locul 253 din 342 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4644 – Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere.

Firme similare din județul Bacău

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4644 – Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 5610 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 8211 Activități combinate de secretariat

Întrebări frecvente despre ABRAXAS SRL

Care este CUI-ul firmei ABRAXAS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ABRAXAS SRL este 9856431, iar codul de TVA este RO9856431. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J04/971/1997, iar codul EUID este ROONRC.J04/971/1997.

Unde are sediul ABRAXAS SRL?

Sediul social al firmei ABRAXAS SRL este în Str. DACIEI, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, cod poștal 600296, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ABRAXAS SRL?

Activitatea principală a firmei ABRAXAS SRL este „Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere”, cod CAEN 4644. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ABRAXAS SRL?

ABRAXAS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 octombrie 1997, deci are 29 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ABRAXAS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0234 *** 460). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ABRAXAS SRL?

În 2025, ABRAXAS SRL a raportat o cifră de afaceri de 211 mii lei și un profit net de 6.465 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ABRAXAS SRL plătitoare de TVA?

Da. ABRAXAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează