A.T.X. CONSTRUCT SRL
Sat Sânleani, Comuna Livada, Arad
În 2025: cifra de afaceri 204 mii lei, profit net 12 mii lei, 3 angajați.
Despre A.T.X. CONSTRUCT SRL
A.T.X. CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2006 cu numărul J02/233/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 18380271, cu sediul în Sânleani (com. Livada), județul Arad. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 204 mii lei (+42% față de 2024), un profit net de 12 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 182 mii lei la 204 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 18380271
- Nr. Registrul Comerțului
- J02/233/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 februarie 2006
- EUID
- ROONRC.J02/233/2006
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 13.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 204 mii lei
- Profit net
- 12 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 37 mii lei
- Datorii
- 8.629 lei
- Active totale
- 45 mii lei
- Marjă netă
- 6%
- Cifră / angajat
- 68 mii lei
+42% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 19% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 40 mii | 106 mii | 169 mii | 226 mii | 257 mii | 182 mii | 185 mii | 226 mii | 144 mii | 204 mii |
| Venituri totale | 40 mii | 106 mii | 169 mii | 226 mii | 257 mii | 182 mii | 185 mii | 226 mii | 145 mii | 205 mii |
| Cheltuieli totale | 75 mii | 83 mii | 97 mii | 175 mii | 188 mii | 170 mii | 182 mii | 211 mii | 132 mii | 191 mii |
| Profit / pierdere brută | -36 mii | 23 mii | 72 mii | 51 mii | 69 mii | 13 mii | 2.898 | 15 mii | 13 mii | 14 mii |
| Profit / pierdere netă | -36 mii | 22 mii | 71 mii | 49 mii | 67 mii | 11 mii | 1.324 | 13 mii | 11 mii | 12 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | — | — | — | 709 | 709 | 3.608 | 2.319 | 6.271 | 4.337 | 2.724 |
| Active circulante | 1.158 | 15 mii | 17 mii | 22 mii | 87 mii | 48 mii | 45 mii | 38 mii | 52 mii | 43 mii |
| creanțe | — | — | — | — | 5.745 | 152 | 230 | 1.042 | — | — |
| casa și conturi la bănci | 1.158 | 15 mii | 17 mii | 22 mii | 82 mii | 48 mii | 44 mii | 37 mii | 52 mii | 43 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 8.420 | — | — | — |
| Datorii | 135 mii | 127 mii | 58 mii | 15 mii | 14 mii | 14 mii | 17 mii | 12 mii | 12 mii | 8.629 |
| Capitaluri proprii | -134 mii | -112 mii | -41 mii | 7.520 | 74 mii | 37 mii | 39 mii | 33 mii | 44 mii | 37 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 168 din 383 în județul Arad și locul 8.311 din 16.146 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Arad
- JAMBOC M & Z SRL · Andrei Șaguna (com. Zimandu Nou)209 mii lei · 4 ang.
- TECHNO DON CONSTRUCT S.R.L. · Arad207 mii lei · 1 ang.
- DAMIAN PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. · Arad207 mii lei · 2 ang.
- TROIA CONSTRUCT SRL · Craiva205 mii lei · 4 ang.
- FELCAR-VAL CONSTRUCT SRL · Arad204 mii lei · 2 ang.
- CLAVA FLORIN SRL · Lazuri (com. Vârfurile)203 mii lei · 1 ang.
- JURCA CONSTRUCT S.R.L. · Semlac202 mii lei · 3 ang.
- FAIMOS CONSTRUCT S.R.L. · Peregu Mic (com. Peregu Mare)200 mii lei · 11 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Întrebări frecvente despre A.T.X. CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei A.T.X. CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei A.T.X. CONSTRUCT SRL este 18380271. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J02/233/2006, iar codul EUID este ROONRC.J02/233/2006.
Unde are sediul A.T.X. CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei A.T.X. CONSTRUCT SRL este în Sat Sânleani, Comuna Livada, Arad, Sânleani (com. Livada), județul Arad, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are A.T.X. CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei A.T.X. CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată A.T.X. CONSTRUCT SRL?
A.T.X. CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma A.T.X. CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru A.T.X. CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sânleani (com. Livada) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are A.T.X. CONSTRUCT SRL?
În 2025, A.T.X. CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 204 mii lei și un profit net de 12 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este A.T.X. CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, A.T.X. CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.