Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA30 ani pe piață

A & D COLOR SRL

CUI 7969620J13/2986/1995

Str. RAZOARE, et. P, Municipiul Constanța, Constanța

În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 338 mii lei, 2 angajați.

Despre A & D COLOR SRL

A & D COLOR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 1995 cu numărul J13/2986/1995 și codul unic de înregistrare (CUI) 7969620, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate” (cod CAEN 4752). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (-9% față de 2024), un profit net de 338 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,1 mil lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 1996.

Date de identificare

CUI
7969620
Nr. Registrul Comerțului
J13/2986/1995
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
20 noiembrie 1995
EUID
ROONRC.J13/2986/1995
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.03.1996

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,6 mil lei

-9% față de 2024

Profit net
338 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
1,4 mil lei
Datorii
2,5 mil lei
Active totale
3,9 mil lei
Marjă netă
20,6%
Cifră / angajat
821 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 64% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 1.716.581 lei; profit net 227.734 lei20162017: cifra de afaceri 2.077.011 lei; profit net 438.526 lei20172018: cifra de afaceri 2.210.795 lei; profit net 330.322 lei20182019: cifra de afaceri 2.522.263 lei; profit net 423.042 lei20192020: cifra de afaceri 2.026.211 lei; profit net 410.969 lei20202021: cifra de afaceri 2.096.064 lei; profit net 527.057 lei20212022: cifra de afaceri 2.293.858 lei; profit net 375.271 lei20222023: cifra de afaceri 2.279.243 lei; profit net 561.342 lei20232024: cifra de afaceri 1.801.641 lei; profit net 416.142 lei20242025: cifra de afaceri 1.641.025 lei; profit net 338.064 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,7 mil2,1 mil2,2 mil2,5 mil2 mil2,1 mil2,3 mil2,3 mil1,8 mil1,6 mil
Venituri totale1,8 mil2,1 mil2,2 mil2,5 mil2,1 mil2,1 mil2,3 mil2,3 mil1,9 mil1,7 mil
Cheltuieli totale1,5 mil1,6 mil1,9 mil2,1 mil1,6 mil1,6 mil1,9 mil1,8 mil1,4 mil1,3 mil
Profit / pierdere brută266 mii459 mii352 mii449 mii430 mii546 mii398 mii582 mii466 mii406 mii
Profit / pierdere netă228 mii439 mii330 mii423 mii411 mii527 mii375 mii561 mii416 mii338 mii
Număr mediu de angajați3335544222
Active imobilizate—3.025114 mii99 mii70 mii1,2 mil1,2 mil1,2 mil1,2 mil1,2 mil
Active circulante606 mii1,1 mil1,1 mil1,5 mil1,8 mil1,1 mil1,4 mil1,9 mil2,7 mil2,7 mil
din care stocuri211 mii352 mii258 mii278 mii166 mii224 mii243 mii305 mii329 mii283 mii
creanțe247 mii204 mii189 mii204 mii137 mii176 mii94 mii85 mii434 mii36 mii
casa și conturi la bănci149 mii510 mii626 mii1 mil1,5 mil670 mii1,1 mil1,5 mil1,9 mil2,4 mil
Cheltuieli în avans398—1.046—8018 mii19 mii136295.755
Datorii176 mii397 mii338 mii317 mii180 mii104 mii2,3 mil2,2 mil2,5 mil2,5 mil
Venituri în avans5.000—6056.394——————
Capitaluri proprii426 mii671 mii850 mii1,3 mil1,7 mil2,2 mil391 mii952 mii1,4 mil1,4 mil
din care capital subscris vărsat800800800800800800800800800800

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 28 din 91 în județul Constanța și locul 919 din 2.858 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate.

Firme similare din județul Constanța

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

Întrebări frecvente despre A & D COLOR SRL

Care este CUI-ul firmei A & D COLOR SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei A & D COLOR SRL este 7969620, iar codul de TVA este RO7969620. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J13/2986/1995, iar codul EUID este ROONRC.J13/2986/1995.

Unde are sediul A & D COLOR SRL?

Sediul social al firmei A & D COLOR SRL este în Str. RAZOARE, et. P, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are A & D COLOR SRL?

Activitatea principală a firmei A & D COLOR SRL este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate”, cod CAEN 4752.

Când a fost înființată A & D COLOR SRL?

A & D COLOR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 1995, deci are 30 ani de activitate.

Cum pot contacta firma A & D COLOR SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0241 *** 716). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are A & D COLOR SRL?

În 2025, A & D COLOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 338 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este A & D COLOR SRL plătitoare de TVA?

Da. A & D COLOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează