Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare19 ani pe piață

4U SERV SRL

CUI 21382191J13/911/2007

Str. CASTANILOR, et. P, ap. 2, Municipiul Constanța, Constanța

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 4,8 mil lei, profit net 37 mii lei, 8 angajați.

Despre 4U SERV SRL

4U SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 martie 2007 cu numărul J13/911/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21382191, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții” (cod CAEN 4313). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,8 mil lei (+31% față de 2024), un profit net de 37 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,4 mil lei la 4,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 martie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
21382191
Nr. Registrul Comerțului
J13/911/2007
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
16 martie 2007
EUID
ROONRC.J13/911/2007
Cod poștal
900190

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 21.03.2007

TVA la încasare
Da

din 01.10.2023

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4,8 mil lei

+31% față de 2024

Profit net
37 mii lei
Angajați (medie)
8
Capitaluri proprii
756 mii lei
Datorii
2,1 mil lei
Active totale
3,2 mil lei
Marjă netă
0,8%
Cifră / angajat
606 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 66% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 3.875.175 lei; profit net 34.888 lei20162017: cifra de afaceri 4.755.656 lei; profit net 77.422 lei20172018: cifra de afaceri 2.235.806 lei; profit net 69.187 lei20182019: cifra de afaceri 3.413.309 lei; profit net 66.918 lei20192020: cifra de afaceri 1.253.617 lei; profit net 116.495 lei20202021: cifra de afaceri 4.368.882 lei; profit net 137.520 lei20212022: cifra de afaceri 2.656.422 lei; profit net 138.340 lei20222023: cifra de afaceri 2.634.896 lei; profit net 26.084 lei20232024: cifra de afaceri 3.701.294 lei; profit net 21.217 lei20242025: cifra de afaceri 4.846.952 lei; profit net 36.967 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă3,9 mil4,8 mil2,2 mil3,4 mil1,3 mil4,4 mil2,7 mil2,6 mil3,7 mil4,8 mil
Venituri totale3,9 mil4,8 mil2,4 mil3,5 mil1,9 mil4,4 mil2,7 mil2,9 mil4 mil5,1 mil
Cheltuieli totale3,9 mil4,7 mil2,3 mil3,4 mil1,7 mil4,3 mil2,6 mil2,9 mil3,9 mil5,1 mil
Profit / pierdere brută41 mii96 mii93 mii88 mii139 mii172 mii161 mii43 mii63 mii48 mii
Profit / pierdere netă35 mii77 mii69 mii67 mii116 mii138 mii138 mii26 mii21 mii37 mii
Număr mediu de angajați2222551111138
Active imobilizate1,1 mil911 mii1,3 mil2,7 mil3,2 mil1,4 mil1,3 mil1,4 mil1,2 mil1,1 mil
Active circulante529 mii882 mii139 mii310 mii831 mii1,1 mil1,5 mil2,2 mil2,6 mil2,1 mil
din care stocuri035 mii3844 mii129 mii265 mii528 mii1,1 mil1,8 mil737 mii
creanțe500 mii844 mii25 mii226 mii447 mii721 mii886 mii1,1 mil772 mii1,3 mil
casa și conturi la bănci30 mii2.6358.78839 mii256 mii67 mii104 mii13 mii25 mii47 mii
Cheltuieli în avans————416—9.54111 mii14 mii15 mii
Datorii1,5 mil1,7 mil1,2 mil2 mil3 mil1,3 mil1,6 mil2,5 mil2,7 mil2,1 mil
Venituri în avans2.784126—762 mii690 mii619 mii548 mii476 mii405 mii333 mii
Capitaluri proprii47 mii138 mii207 mii280 mii397 mii534 mii672 mii698 mii720 mii756 mii
din care capital subscris vărsat10 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 18 în județul Constanța și locul 25 din 283 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4313 – Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții.

Firme similare din județul Constanța

Dosare în instanță

9 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 50/118/202503.09.2026

    efectuarea de operaţiuni financiare în mod fraudulos (art.250 NCP)

    Curtea de Apel Constanta · Apel · Penal · calitate: Intimat Parte civilă

  • 3743/108/2024/a4305.11.2025

    intrare/trecere faliment la cererea creditorului

    Curtea de Apel Timisoara · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 3743/108/2024/a4322.10.2025

    cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)

    Tribunalul Arad · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 3743/108/2024/a32.127.02.2025

    îndreptare eroare materială

    Tribunalul Arad · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 50/118/202509.01.2025

    efectuarea de operaţiuni financiare în mod fraudulos (art.250 NCP)

    Tribunalul Constanta · Fond · Penal · calitate: Parte civilă

  • 50/118/2025/a109.01.2025

    măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară

    Tribunalul Constanta · Fond · Penal · calitate: Parte civilă

  • 3743/108/2024/a3210.12.2024

    contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor

    Tribunalul Arad · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 3743/108/202410.09.2024

    cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)

    Tribunalul Arad · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 904/327/202401.02.2024

    contestaţie la executare

    Judecătoria Tulcea · Fond · Civil · calitate: Intimat

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4313 – Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

Întrebări frecvente despre 4U SERV SRL

Care este CUI-ul firmei 4U SERV SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei 4U SERV SRL este 21382191, iar codul de TVA este RO21382191. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J13/911/2007, iar codul EUID este ROONRC.J13/911/2007.

Unde are sediul 4U SERV SRL?

Sediul social al firmei 4U SERV SRL este în Str. CASTANILOR, et. P, ap. 2, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, cod poștal 900190, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are 4U SERV SRL?

Activitatea principală a firmei 4U SERV SRL este „Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții”, cod CAEN 4313. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată 4U SERV SRL?

4U SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 martie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma 4U SERV SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru 4U SERV SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Constanța sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are 4U SERV SRL?

În 2025, 4U SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,8 mil lei și un profit net de 37 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este 4U SERV SRL plătitoare de TVA?

Da. 4U SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 martie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează