2M TECH SRL
BĂRBOI, bl. C2, et. 3, ap. 12, Municipiul Iași, Iași
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 6,7 mil lei, profit net 301 mii lei, 15 angajați.
Despre 2M TECH SRL
2M TECH SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 septembrie 2015 cu numărul J2015001722228 și codul unic de înregistrare (CUI) 35049309, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6,7 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 301 mii lei și 15 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,6 mil lei la 6,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 decembrie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 35049309
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015001722228
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 septembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015001722228
- Cod poștal
- 700072
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 08.12.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 6,7 mil lei
- Profit net
- 301 mii lei
- Angajați (medie)
- 15
- Capitaluri proprii
- 3 mil lei
- Datorii
- 8,2 mil lei
- Active totale
- 11,5 mil lei
- Marjă netă
- 4,5%
- Cifră / angajat
- 449 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 71% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 122 mii | 1,5 mil | 2,5 mil | 6,5 mil | 4,8 mil | 4,6 mil | 5,9 mil | 4 mil | 6,4 mil | 6,7 mil |
| Venituri totale | 124 mii | 1,5 mil | 2,5 mil | 6,6 mil | 4,6 mil | 5,7 mil | 6 mil | 4,9 mil | 6,7 mil | 8,7 mil |
| Cheltuieli totale | 48 mii | 726 mii | 1,7 mil | 4,9 mil | 3,4 mil | 4,6 mil | 4,8 mil | 4,3 mil | 6,1 mil | 8,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 76 mii | 817 mii | 793 mii | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 617 mii | 616 mii | 400 mii |
| Profit / pierdere netă | 74 mii | 802 mii | 768 mii | 1,6 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 516 mii | 522 mii | 301 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 8 | 14 | 11 | 9 | 16 | 13 | 10 | 15 |
| Active imobilizate | 265 | 97 | 27 mii | 870 mii | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 3,4 mil |
| Active circulante | 92 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 2,8 mil | 3,8 mil | 3,6 mil | 3,6 mil | 4,6 mil | 5,5 mil | 8,2 mil |
| din care stocuri | 0 | 73 mii | 195 mii | 334 mii | 210 mii | 1,6 mil | 1,5 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 4,5 mil |
| creanțe | 85 mii | 930 mii | 815 mii | 1,7 mil | 2,9 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,7 mil | 3,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 6.629 | 170 mii | 633 mii | 711 mii | 605 mii | 17 mii | 591 | 34 mii | 8.931 | 22 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 1.676 | 6.706 | 9.126 | 14 mii | 14 mii | 11 mii | 27 mii | 8.621 |
| Datorii | 9.106 | 301 mii | 319 mii | 1,2 mil | 2,1 mil | 2,6 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 3 mil | 8,2 mil |
| Venituri în avans | 2.297 | 7.258 | 4.272 | 238 mii | 286 mii | 286 mii | 286 mii | 286 mii | 286 mii | 286 mii |
| Capitaluri proprii | 81 mii | 865 mii | 1,3 mil | 2,2 mil | 2,7 mil | 2,4 mil | 3,1 mil | 3,5 mil | 4 mil | 3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 73 din 800 în județul Iași și locul 1.725 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Iași
- BRAVO IMPEX SRL · Hlincea (com. Ciurea)6,9 mil lei · 12 ang.
- EURO CONSTRUCȚII ARHIS SRL · Iași6,9 mil lei · 0 ang.
- SOLID CONSTRUCT SUN RESIDENCE S.R.L. · Lunca Cetățuii (com. Ciurea)6,9 mil lei · 20 ang.
- IRICRIS CONSTRUCT S.R.L. · Iași6,9 mil lei · 36 ang.
- AGIM SRL · Iași6,8 mil lei · 6 ang.
- TARCĂ CONSTRUCT SRL · Grajduri6,7 mil lei · 21 ang.
- DH-INVEST SRL · Dancu (com. Holboca)6,7 mil lei · 1 ang.
- RADALEX SRL · Iași6,5 mil lei · 22 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2560/245/202422.01.2024
pretenţii
Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 32661/245/202323.10.2023
pretenţii
Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
- 3103 Fabricarea de saltele și somiere
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Agenții imobiliare
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare
- 8129 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8211 Activități combinate de secretariat
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicații
- 9521 Repararea aparatelor electronice de uz casnic
- 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Întrebări frecvente despre 2M TECH SRL
Care este CUI-ul firmei 2M TECH SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei 2M TECH SRL este 35049309, iar codul de TVA este RO35049309. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015001722228, iar codul EUID este ROONRC.J2015001722228.
Unde are sediul 2M TECH SRL?
Sediul social al firmei 2M TECH SRL este în BĂRBOI, bl. C2, et. 3, ap. 12, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700072, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are 2M TECH SRL?
Activitatea principală a firmei 2M TECH SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 62 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată 2M TECH SRL?
2M TECH SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 septembrie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma 2M TECH SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru 2M TECH SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are 2M TECH SRL?
În 2025, 2M TECH SRL a raportat o cifră de afaceri de 6,7 mil lei și un profit net de 301 mii lei, cu 15 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este 2M TECH SRL plătitoare de TVA?
Da. 2M TECH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 decembrie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.